ABG05A20N1R0
Manufacturer:
COILANK INTERNATIONAL
Mfr.Part #:
ABG05A20N1R0
Datasheet:
Description:
Fixed Inductors SMD-2 SMD/SMT 1 µH 30 % 3.81 A 20 mΩ
ParameterValue
DC Resistance (DCR)20 mΩ
Inductance1 µH
RoHSCompliant
Tolerance30 %
TypeFerrite Chip
PackagingReel
Max Operating Temperature125 °C
Min Operating Temperature-40 °C
Core MaterialMagnetic
Height - Seated (Max)2 mm
ShieldingShielded
Current Rating3.81 A